1. pl
  2. en

Kiedy robimy coś dla ciała, robimy to także dla naszego umysłu.

 

Na początku 2017 roku zacząłem przyglądać się bliżej zjawisku tatuażu, lecz w jego szerszym aspekcie. Ma niezwykłą siłę oddziaływania. Jedną z podstawowych funkcji jaką pełnił tatuaż w przeszłości była przynależność (do plemienia, społeczności). W pierwotnej formie otrzymanie tatuażu było momentem przejścia między etapami w życiu. W dzisiejszych czasach tatuowanie może również symbolizować zmianę na poziomie mentalnym i/lub duchowym. Czasami może (ale nie musi) przybierać formę doświadczenia transcendentalnego.

 

Dlaczego styl geometryczny?

 

Geometria znana jest od czasów starożytnych. Opiera się na rozumowaniu poznawczym: proporcjach, punktach i odcinkach. To gra form otaczającego nas świata. Przypominam sobie, że zawsze jako dzieciak z entuzjazmem podchodziłem do zajęć z geometrii na lekcjach matematyki. W późniejszym czasie rozwijałem tę zajawkę w szkole średniej i na studiach, a także zawodowo w grafice projektowej. Oprócz grafiki użytkowej zajmowałem się vjingiem. Większość tej pracy była improwizacją z przygotowanego wcześniej materiału. Miksowałem ze sobą różne obrazy: mandale, geometryczne formy, abstrakcyjne struktury, a także autorski materiał filmowy. Zajawka... szczególnie do dobrej muzy, techno, electro...

 

Obecnie powoli wracam do malarstwa. Chętnie też poświęcam swój czas i pieniądze ;) na płyty winylowe, głównie z muzyką elektroniczną, instrumentalną i jazzową.

 

© 2024 PK

TATUAŻ TO COŚ WIĘCEJ

PŁATNOŚCI

WYSYŁKA

KONTAKT

INFORMACJE I POMOC

kurylak.store@gmail.com

Regulamin sklepu

Polityka prywatności

Dostawa

Zwroty i wymiana

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Paweł Kurylak